top of page

Tworzymy historię pickleballa w Polsce

O nas
Pasja

Zaczęło się niewinnie, od przypadkowej rozmowy na Międzynarodowej Konferencji Sportów Rakietowych w Orlando na początku 2019 roku. Tam w prezencie otrzymaliśmy pierwszy komplet do gry w 'pikla'. Rozmowa przy stoisku firmy Selkirk, produkującej doskonałej jakości rakietki do gry, przekonała nas, żeby spróbować i w Polsce.

Z początku nieśmiało, stopniowo w sport zaangażowały się dzieci. Przy każdej wizycie na boisku szkolnym, pustym parkingu, znalezionym przy okazji wycieczki pustym deptaku, rozstawialiśmy się do gry i za każdym razem wokół zbierała się grupka chętnych, żeby spróbować, bo to: "Taka dobra zabawa! A ja też mogę spróbować?"

I tak powstało nasze Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Pickleballa "Polski Pickleball" z siedzibą w Pszczynie (woj. śląskie). Stowarzyszenie zostało wpisane do rejestru stowarzyszeń zwykłych Starosty Powiatu Pszczyńskiego w 2019, a Przedstawicielem zgodnie z regulaminem stowarzyszenia został Marcin Matysik oraz Kuba Skoczyński. 8 stycznia 2024 roku powstał Związek Polskiego Pickleballu (nazwa skrócona Polski Pickleball), który stworzyły trzy podmioty: Arka Gdynia, Wielkopolski Pickleball oraz Silesia Pickleball. 

No to do dzieła!

Chcesz grać? Możemy Ci pomóc!

Jeśli jesteś początkującym graczem, zapraszamy do śledzenia naszej strony. Tu będziemy informować o najbliższych wydarzeniach związanych z pickleballem, o rozgrywanych turniejach, zniżkach sponsorskich na sprzęt. Zapraszamy również do zostania członkiem naszego stowarzyszenia. 

Jeśli masz możliwość stworzenia klubu pickleballa lub promocji tego sportu w Twojej okolicy - chętnie pomożemy! Zostań naszym Ambasadorem! Skontaktuj się z nami mailowo.

Nad czym właśnie pracujemy:
  • tworzymy mapę miejsc, w których z przyjemnością, w miłej atmosferze i w doskonałym towarzystwie oddasz się grze w pikla;

  • budujemy siatkę Ambasadorów Pickleballa w lokalnych środowiskach w całej Polsce;

  • prowadzimy rozgrywki Polish Pickleball Tour i rankingi najlepszych graczy; 

  • organizujemy Mistrzostwa Polski każdego roku w październiku; 

  • organizujemy kursy dla instruktorów pickleballa;

  • niech będzie o piklu głośno!

bottom of page