top of page

Co to jest pickleball?

Pickleball

Pickleball to sport rakietowy, który jest mieszanką tenisa ziemnego, ping ponga oraz badmintona. Mecze singlowe lub deblowe rozgrywane są zarówno na otwartym powietrzu, jak i pod dachem. Gracze używają kompozytowych rakietek do przebijania plastikowej piłeczki nad siatką. 

 

Na pierwszy rzut oka pickleball przypomina tenis, ale różni się od niego zasadniczo. Prędkość piłki przy grze w pickleball jest mniejsza, podobnie jak pole do gry, które jest ponad 3 razy mniejsze od kortu tenisowego. Z tego właśnie powodu pickleball jest odpowiedni dla osób w każdym wieku, łatwy do nauczenia się również dla tych, którzy nie mieli wcześniej do czynienia ze sportami rakietowymi. Pickleball to doskonały wybór dla osób, dla których tenis jest (bądź był w przeszłości) zbyt wymagający fizycznie.

Pickleball to obecnie najszybciej rosnący sport w USA z kilkunastoma milionami aktywnych graczy, którzy grają na specjalnie przygotowanych placach do gry, ale także na zwykłych kortach tenisowych lub badmintonowych, boiskach, parkingach oraz przed swoimi domami.

Dlaczego pickleball?

Pickleball to dynamiczny sport rakietowy z szybkimi zwrotami akcji, ekstremalnie łatwy do nauczenia się, lecz bardzo wymagający dla tych, którzy chcą go opanować na mistrzowskim poziomie. Sama gra dostarcza niesamowicie dużo frajdy grającym.

5 powodów, dla których pickleball jest tak "zaraźliwy":
  1. Niewielkie dystanse, żeby dobiec do piłki.

  2. Długie wymiany - w przeciągu 5 sekund możesz odbić piłkę nawet po kilka razy!

  3. Wolniejsza piłka - dzięki otworom w piłce możesz ją uderzyć naprawdę mocno, ale nie poleci ona tak daleko, jak piłeczka tenisowa. Dlatego w czasie meczu dochodzi do super szybkich wymian wolejowych, które są esencją tej gry!

  4. Niewielki dystans między zawodnikami po obu stronach siatki - umożliwia częste interakcje słowne w czasie gry.

  5. O zwycięstwie nie decyduje szybkość i siła, ale raczej opanowanie i strategia. Z tego właśnie powodu 8-latek może rozegrać mecz z 80-latkiem, a starsza osoba może pokonać sportowca w sile wieku.   

bottom of page