top of page

Popularność sportu

Dynamiczny rozwój

Tak jak wspominaliśmy i doświadczamy codziennie - pickleball jest wyjątkowo zaraźliwy! Nic dziwnego, że w 2009 r. w 'pikla' grało nieco ponad 100 000 osób w USA, a obecnie liczba ta wynosi ponad... 40 milionów grających. Jest to najszybciej rozwijający się sport w USA i (mamy nadzieję) również w Polsce!

01. Gra dla wszystkich, niezależnie od stopnia zaawansowania

Pickleball jest łatwy do nauczenia się dla każdego – nieważne czy chcesz grać tylko rekreacyjnie dla przyjemności, czy jesteś osobą, która ma ambicje gry w mistrzostwach Polski.

02. Doskonała socjalizacja

Kort do pickleballa jest ponad 3 razy mniejszy od kortu tenisowego, co sprawia, że w czasie gry gracze są blisko siebie i mogą ze sobą rozmawiać. Pickleball to czas na aktywne bycie razem!

03. Samo zdrowie!

Jeśli szukasz aktywności, która poruszy Twój umysł i ciało – zdecyduj się na pickleball! W czasie gry udoskonalisz swoją zwinność, refleks oraz koordynację. A wszystko to bez forsownego przeciążania Twojego ciała! Pickleball to wspaniała alternatywa dla starszych graczy, którzy w przeszłości grali w tenisa, a teraz mają problemy z biodrami, ramionami, kolanami i innymi częściami ciała. 

04. Możesz grać wszędzie

Każda twarda nawierzchnia jest dobra, by zagrać w pickleball. Wystarczy wymierzyć kort, linie zaznaczyć zwykłą kredą i można grać. Piłeczki do gry na zewnątrz są odporne na podmuchy wiatru, dlatego też pickleball jest znacznie mniej zależny od warunków atmosferycznych niż na przykład badminton. To sprawia, że pickleball jest jednym z tańszych sportów rakietowych.

bottom of page