top of page

Oświadczenie organizacji Polski Pickleball

w sprawie działalności stowarzyszenia o nazwie „Polska Federacja Pickleballa”


W związku z licznymi pytaniami, które otrzymujemy oraz chcąc wyjaśnić pojawiające się wątpliwości, jako założyciele Stowarzyszenia Polski Pickleball pragniemy Was poinformować, że stowarzyszenie o nazwie „Polska Federacja Pickleballa” założone przez pana Tomasza Gonsiorczyka w maju 2023 roku, jest w pełni odrębną inicjatywą, nie związaną z Polskim Pickleballem i w żadnym zakresie nie współpracującą z Polskim Pickleballem.


Od samego początku sprowadzenia pickleballa do Polski i założenia naszego stowarzyszenia w 2019 roku robiliśmy wszystko co w naszej mocy, by ten piękny sport znalazł się w każdym mieście, miasteczku oraz nawet najmniejszych miejscowościach w Polsce. Przejechaliśmy tysiące kilometrów, by promować pickleball w najodleglejszych zakątkach Polski. Zbudowaliśmy siatkę kilkudziesięciu ambasadorów, którzy na co dzień organizują zajęcia i budują lokalne społeczności wokół pickleballa. Dzięki tym wszystkim pasjonatom sportu udało się zorganizować dziesiątki turniejów w całej Polsce, z których najstarszym jest Polish Open organizowany co roku od 2020 roku w ramach ogólnopolskiego cyklu turniejów Polish Pickleball Tour. W 2023 udało nam się również nawiązać współpracę z Pickleball Coaching International i wspólnie zorganizować pierwsze szkolenie dla instruktorów tej dyscypliny.


Nasze Stowarzyszenie Polski Pickleball zostało członkiem najstarszej międzynarodowej organizacji International Pickleball Federation (IPF) już w 2019 roku i od tego czasu jest instytucją, która reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej. W 2022 roku braliśmy czynny udział w powstaniu Pickleball Europe wraz z naszymi parterami z całej Europy i zasiadamy w jej strukturach.


Niezmiennie i z pełnym zaangażowaniem prowadzimy działania mające na celu popularyzację pickleballa w całej Polsce oraz tworzymy struktury, które mają doprowadzić do powstania pierwszego ogólnopolskiego związku pickleballa.


Równocześnie pochwalamy i dopingujemy wszelkie działania i inicjatywy podejmowane przez osoby nie współpracujące ze stowarzyszeniem Polski Pickleball, które przyczyniają się do zwiększenia zainteresowania dyscypliną oraz wspomagają jej rozwój. Nie wyrażamy jednak zgody na dezinformację, przypisywanie sobie przez jakiekolwiek osoby lub podmioty trzecie efektów naszych starań i ciężkiej pracy jako własnych sukcesów oraz na roszczenie sobie prawa do reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.


Chcąc zachować przejrzystość naszego funkcjonowania oraz uniknąć jakichkolwiek nieporozumień, prosimy o nie łączenie naszego stowarzyszenia oraz jakichkolwiek podejmowanych przez nas działań z „Polską Federacją Pickleballa”, która działa całkowicie niezależnie od nas.


Marcin Matysik, Jakub Skoczyński

Założyciele Stowarzyszenia Polski Pickleball


>> Treść listu została zaaprobowana przez Ambasadorów Regionalnych działających w ramach struktur Polskiego Pickleballa: Jakuba Kiejnicha, Tomasza Kozuba, Wojciecha Kruka, Adama Malinowskiego, Alana Piechola, Marka Szklorza, Radosława Szymanika, Michała Walczaka.

195 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page