top of page

Relacja z Indian Open 2024 w Bombaju

Jak wiecie, obecny lider rankingu #PolishPickleballTour Mateusz Matysik wziął udział w turnieju #IndianOpen2024 w Bombaju. Turniej nie należał do małych, wzięło w nim udział 650 zawodników z całego świata. Mateusz wystąpił w singlu juniorów, deblu, mikście oraz turnieju drużynowym.


W drodze do finału w singlu juniorów Mateusz stracił zaledwie 8 punktów w pięciu meczach. W finale, który rozgrywano w ogromnym upale, uległ Hiszpanowi Mauro Garcii 4-15, który zainkasował za zwycięstwo 500 USD. W turnieju miksta zagrał z zawodniczką z Indii – udało się wyjść z grupy i dojść do 1/8 finału.


W turnieju drużynowym Mateusz znalazł się w jednej ekipie z najlepszymi zawodnikami z Anglii. Były szanse na podium i walkę z czołówką światową z USA Zadaniem Mateusza było rozegrać mecz singlowy na otwarcie każdej konfrontacji. Później rozgrywano debel mężczyzn, debel kobiet, mikst i jeśli zaszła potrzeba, dreambreaker. Mateusz wygrał oba mecze singlowe w fazie grupowej z wysoko notowanymi rywalami, ale niestety zawiodły pary deblowe, które uległy rywalom z Indii. W rezultacie zabrakło jednego zwycięstwa do wyjścia z grupy.


Turniej był świetną promocją pickleballa w Azji. W meczach pokazowych wzięli udział między innymi Sania Mirza (tenisistka), Rohan Bopanna (tenisista), Sashank Khaitan (producent filmowy z Bollywood), Seema Singh (polityk i działaczka społeczna). W sobotni wieczór odbyło się ‘players party’ dla zaproszonych zawodników z zagranicy, które zorganizowano w najbardziej luksusowym hotelu Bombaju, St. Regis. Hotel ten to ulubione miejsce gwiazd Bollywood i rzeczywiście robi niesamowite wrażenie.
14 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page